Catini Europe s.r.o – szervizközpont - reklamációk, szerviz, termék visszaküldése
Heydukova 152, 386 01 Strakonice
Csehország
E-mail: info@avenberg.hu
Nyitvatartási idő: Hé - Pé 9.00 - 16.00
150 00 Praha 5 - Smíchov
Statisztikai számjel 281 165 42
Adószám CZ28116542
bejegyezve a prágai Városi Bíróságon vezetett kereskedelmi nyilvántartásba, C szakasz, 185555 betét alatt
Általános Szerződési Feltételek
1. BEVEZETŐ RENDELKEZÉSEK
1.1 Az Általános Szerződési Feltételek alkalmazása
A Catini Europe s.r.o. , Nádražní 344, Praha 5 Smíchov, Statisztikai számjel 281 165 42, Adószám CZ28116542 (a továbbiakban csak: "Eladó") jelen Általános Szerződési Feltételei (a továbbiakban: "Általános Szerződési Feltételek") szabályozzák a felek kölcsönös jogait és kötelezettségeit amelyek az adásvételi szerződéssel (a továbbiakban csak: "adásvételi szerződés") vagy egyéb szerződésekkel kapcsolatban vagy azok alapján keletkeznek, amelyeket az eladó által különösen a www.avenberg.hu internetes címen (a továbbiakban: "webáruház webes felülete"), az eladó által üzemeltetett internetes áruház webes felületén (a továbbiakban: "webáruház webes felülete") keresztül kötöttek. ahol a jogok és kötelezettségek eltérő módon vannak szabályozva:
a) az Eladó és minden olyan személy között, aki üzleti tevékenysége vagy önálló foglalkozásának gyakorlása körén kívül szerződést köt az Eladóval vagy más módon tárgyal vele (a továbbiakban: "vásárló fogyasztó"), ahol a fogyasztó a Cseh Köztársaság Polgári Törvénykönyve (a továbbiakban csak: "Polgári Törvénykönyv") és a 89/2012. sz. törvény 419. §-ának rendelkezései szerint meghatározott fogyasztó - az Eladó és a vásárló fogyasztó közötti jogokra és kötelezettségekre a jelen Általános Szerződési Feltételek, valamint különösen a Polgári Törvénykönyv és a fogyasztóvédelemről szóló 634/1992 sz. törvény rendelkezései az irányadók, amennyiben az adásvételi szerződés a felek között a Polgári Törvénykönyv 2079.§-a és azt követő rendelkezései szerint jön létre,
b) az eladó és egy másik természetes vagy jogi személy, aki a szakmája, önálló foglalkozása vagy üzleti tevékenysége körében jár el, valamint az eladó és az állam, állami szervezet vagy önkormányzati területi egység (a továbbiakban: vásárló vállalkozás) között, a vállalkozást a Polgári Törvénykönyv 420 §-a és azt követő szakaszainak rendelkezései határozzák meg - az eladó és a vásárló vállalkozás közötti jogokra és kötelezettségekre a jelen Általános Szerződési Feltételek az irányadók, valamint a Polgári Törvénykönyv, ha a szerződő felek közti adásvételi szerződés a Polgári Törvénykönyv 2079.§ és azt követő rendelkezései szerint jön létre.
1.2 A vásárló megnevezése
Amennyiben a jelen Általános Szerződési Feltételek a vásárló fogyasztó és a vásárló vállalkozás bizonyos jogait és kötelezettségeit együttesen szabályozzák, a vásárló fogyasztóra és a vásárló vállalkozásra együttesen Vásárlóként hivatkozunk.
1.3 Jogi rendelkezések
Az Eladó és a Vásárló közötti jogokra és kötelezettségekre a Cseh Köztársaság jogszabályai az irányadók, a nemzetközi elem megléte esetén is. Ez nem érinti a vásárló fogyasztó jogait, amelyek a jogszabályokból erednek.
1.4 Weboldalalak
Az Általános Szerződési Feltételek szabályozzák továbbá szabályozzák a felek jogait és kötelezettségeit az Eladó weboldalainak használatánál, amelyek elsősorban a www.avenberg.hu internetes címen vannak elhelyezve (a továbbiakban: "weboldalak"), és az ahhoz kapcsolódó egyéb jogviszonyokat.
1.5 Az adásvételi szerződés eltérő rendelkezései
Az adásvételi szerződésben az Általános Szerződési Feltételektől eltérő jogok és kötelezettségek is rögzíthetők. Az adásvételi szerződés eltérő kikötései elsőbbséget élveznek az Általános Szerződési Feltételek rendelkezéseivel szemben.
1.6 Az adásvételi szerződés nyelve
Az Általános Szerződési Feltételek rendelkezései az adásvételi szerződés szerves részét képezik. Az adásvételi szerződés és az Általános Szerződési Feltételek magyar nyelven vannak kidolgozva. Az adásvételi szerződés magyar nyelven is megköthető.
1.7 Általános Szerződési Feltételek korábbi változatai
Az Eladó jogosult az Általános Szerződési Feltételek szövegét megváltoztatni vagy kiegészíteni. Ez a rendelkezés nem érinti a felek jogait és kötelezettségeit, amelyek az Általános Szerződési Feltételek korábbi változatának érvényességi ideje alatt keletkeztek.
2. FELHASZNÁLÓI FIÓK
2.1 Felhasználói fiók létrehozása
A Vásárlónak a weboldalon elvégzett regisztrációját követően a Vásárló hozzáférhet a felhasználói felületéhez. A Vásárló a felhasználói felületén keresztül adhat le rendelést az árura (a továbbiakban: "felhasználói fiók"). A Vásárló regisztráció nélkül is rendelhet árut közvetlenül az üzlet webes felületéről.
2.2 Vásárló adatai
A Vásárló a weboldalon történő regisztráció és az árurendelés során köteles minden adatot helyesen és a valóságnak megfelelően megadni, amelyeket a Vásárló köteles azok megváltozása esetén haladéktalanul frissíteni. A Vásárló által a felhasználói fiókban szereplő és az árurendeléskor megadott adatokat az Eladó helyesnek és valósnak tekinti.
2.3 Biztonság
A felhasználói fiókhoz való hozzáférés felhasználónévvel és jelszóval biztosított. A Vásárló köteles bizalmasan kezelni a felhasználói fiókjához való hozzáféréshez szükséges információkat, és tudomásul veszi, hogy az Eladó nem felel e kötelezettség Vásárló általi megszegéséért. A Vásárló nem jogosult arra, hogy harmadik személynek engedélyezze felhasználói fiókjának használatát.
2.4 Felhasználói fiók törlése
Az Eladó bármikor, indoklás és kártérítés nélkül felmondhatja a felhasználói fiókot, különösen, ha a Vásárló több mint öt (5) éve nem használta a felhasználói fiókot, vagy ha a Vásárló megszegi az adásvételi szerződésből (beleértve az Általános Szerződési Feltételeket is) eredő kötelezettségeit.
2.5 Felhasználói fiók rendelkezésre állása
A Vásárló tudomásul veszi, hogy a felhasználói fiók nem mindig áll rendelkezésre, különösen az Eladó vagy más harmadik fél hardver- és szoftverberendezéseinek szükséges karbantartása miatt.
3. AZ ADÁSVÉTELI SZERZŐDÉS MEGKÖTÉSE
3.1 Árukínálat
Az árunak minden, az üzlet webes felületén elhelyezett prezentációja tájékoztató jellegű, és az Eladó nem köteles adásvételi szerződést kötni az ilyen árura vonatkozóan. Az üzlet webes felülete tartalmazza az eladó által eladásra kínált árut, azaz különösen az áru nevét és főbb jellemzőit, az áru árát, valamint a csomagolás és a szállítás költségeit. A kínált termékek árai tartalmazzák az összes adót és minden kapcsolódó díjat és költséget. Az áruk eladására vonatkozó ajánlat és az áruk árai mindaddig érvényesek maradnak, amíg azok az üzlet webes felületén megjelennek. Ez a rendelkezés nem korlátozza az eladó azon lehetőségét, hogy egyedi megállapodás szerinti feltételekkel kössön adásvételi szerződést. Az áruház webes felületén megjelenített, az áru csomagolásával és szállításával kapcsolatos költségekre vonatkozó információk csak abban az esetben érvényesek, ha az áru a Magyar Köztársaság területén kerül kiszállításra.
3.2 Rendelés
Az áruk megrendeléséhez a Vevőnek ki kell töltenie az üzlet webes felületén található megrendelőlapot. A megrendelőlap elsősorban a következőket tartalmazza:
(a) az adásvételi szerződés módjának kiválasztását a Vásárló által a 3.4. cikk szerint,
(b) a Vásárlóra vonatkozó információkat,
(c) a megrendelt árura vonatkozó információkat (a Vásárló "beteszi" a megrendelt árut az üzlet webes felületének elektronikus kosarába),
(d) az áru vételárának szükséges kifizetésének módjára vonatkozó információkat,
(e) az áru kívánt szállítási módjára vonatkozó információkat; és
(f) az áru kiszállításával kapcsolatos költségekre vonatkozó információkat (a továbbiakban együttesen csak: "Rendelés").
3.3 A Vásárló választása az adásvételi szerződés rendszerére vonatkozóan
A Vásárlónak a rendelésben lehetősége van kiválasztani, hogy a szerződést fogyasztóként (a "Személyes adatok" kiválasztásával) vagy vállalkozásként (a "Cégi adatok" kiválasztásával) köti meg. A szerződés megkötését követően az adásvételi szerződés módjának megváltoztatására már nincs lehetőség. A vásárló vállakozás a választásával, és különösen az azonosító számának megadásával kijelenti és megerősíti, hogy megfelel az 1.1. cikk szerinti vásárló vállalkozás definíciójának.
3.4 Rendelés megerősítése
Mielőtt a megrendelést elküldi az Eladónak, a Vásárlónak lehetősége van a rendelésben megadott adatok ellenőrzésére, módosítására és javítására. A Vásárló a rendelést a "Rendelés elküldése" gombra kattintva küldi el az Eladónak. A megrendelésben megadott adatokat az Eladó helyesnek és valósnak tekinti. A rendelés elküldésével a rendelés az Eladó elektronikus rendszerében regisztrálásra kerül. A rendelés beérkezését követően az Eladó haladéktalanul visszaigazolja a Vásárlónak a felhasználói felületen vagy a rendelésben megadott e-mail címére (a továbbiakban: "Vásárló e-mail címe") a rendelés beérkezését a rendszerbe.
3.5 Rendelés további megerősítése
A rendelés jellegétől függően (árumennyiség, vételár, becsült szállítási költség stb.) az Eladó mindig jogosult további megerősítést kérni a Vásárlótól a rendelésre vonatkozóan (pl. írásban vagy telefonon).
3.6 Az adásvételi szerződés megkötése
Az Eladó és a Vásárló közötti szerződéses kapcsolat csak a rendelés feldolgozásának és jóváhagyásának (elfogadásának) elküldésével jön létre, amelyet az Eladó e-mailben küld a Vásárlónak a Vásárló e-mail címére.
3.7 Szállítási határidő
A Vásárló tudomásul veszi, hogy az üzlet webes felületén, majd a rendelésben az egyes árukra vonatkozóan feltüntetett szállítási határidő az Eladó technikai lehetőségei miatt csak tájékoztató jellegű. Ezért az adásvételi szerződés nem tartalmaz a felek között konkrét szállítási határidőre vonatkozó megállapodást.
3.8 Nyilvánvalóan alacsony vételár
A Vásárló tudomásul veszi, hogy amennyiben az árunak az üzlet webes felületén, majd a rendelésben feltüntetett ára nyilvánvalóan alacsonyabb, mint az azonos vagy összehasonlítható áru helyben és időben szokásos ára (különösen elírási vagy számítási hiba, az Eladó részéről történő technikai hiba stb. miatt), az adásvételi szerződés egyáltalán nem jön létre, még akkor sem, ha az Eladó visszaigazolta a Vásárló rendelésének beérkezését, mert az Eladó nem kíván ilyen vételárral vagy a vételár megjelölése nélkül adásvételi szerződést kötni. Az Eladó köteles erről a tényről a Vásárlót tájékoztatni. Az Eladó nem felel a Vásárlónak az ebből eredő károkért.
3.9 A Vásárló adásvételi szerződés megkötésével kapcsolatos költségei
A Vásárló hozzájárul az adásvételi szerződés megkötéséhez a távkommunikációs eszközök használatába. Az adásvételi szerződés megkötésével kapcsolatban a távoli kommunikációs eszközök használata során a Vásárlónál felmerülő költségek (különösen az internetkapcsolat költségei, telefonhívás költségei stb.) a Vásárlót terhelik.
3.10 Az adásvételi szerződés módosítása
Az adásvételi szerződés megkötését követően a Vásárló kérheti az Eladótól (lehetőleg e-mailben) az adásvételi szerződés tartalmának módosítását. Az adásvételi szerződés módosítva van attól a pillanattól, amikor a vásárló e-mail címére kézbesítésre kerül az eladótól az adásvételi szerződés módosításáról szóló értesítés. Az Eladó nem köteles elfogadni az adásvételi szerződés módosítását, különösen, ha az árut már átadta harmadik félnek a szállításra, vagy ha az árut a Vásárló igényei szerint módosította.
3.11 Ajándékozási szerződés megkötése
Amennyiben az Eladó az adásvételi szerződés megkötésével összefüggésben ajándékot ad át a Vásárlónak, ez a felek között ajándékozási szerződésnek minősül, amelynek érvényessége és hatályossága közvetlenül az adásvételi szerződéstől függ. Az ajándékozási szerződés tartalmaz egy felmondási záradékot, amely szerint az az adásvételi szerződés megszűnésével egyidejűleg megszűnik (5.10. cikk), különösen, ha a vásárló fogyasztó él az adásvételi szerződéstől való elállási jogával az 5.2. cikk szerint. Az ajándékozási szerződés megszűnésekor az Eladó jogosult felszólítani a Vásárlót, hogy az ajándékot a visszaküldött áruval együtt az 5.3. cikkben meghatározott határidőn belül küldje vissza, és ha erre nem képes, akkor az ajándék értékét az üzlet webes felületén feltüntetett, azonos áruk szokványos árának megfelelő összegben, illetve, ha az Eladó nem kínálja ezeket az árukat eladásra, akkor az azonos vagy hasonló áruk helyben és időben érvényes szokványos árának megfelelő összegben fizesse ki.
4. AZ ÁRU VÉTELÁRA ÉS A FIZETÉSI FELTÉTELEK
4.1 Vételár.
A Vásárló a vételárral együtt köteles megfizetni az Eladónak az áru csomagolásával és a Vásárló részére történő kiszállításával kapcsolatos költségeket, kivéve, ha az adásvételi szerződésben másként nem állapodtak meg. A vételár fogalma alatt az áru csomagolásával és szállításával kapcsolatos költségek is értendők, kivéve, ha kifejezetten másként nincs feltüntetve.
4.2 A vételár kifizetésének módja.
A Vásárló az áruk árát és az áruk adásvételi szerződés szerinti szállításával kapcsolatos költségeket az alábbi módokon fizetheti meg az Eladónak:
(a) készpénzben utánvétes fizetéssel, a rendelésben a Vásárló által megadott helyen;
(b) átutalással az Eladó bankszámlájára (a továbbiakban: "Eladó bankszámlája"), ahol a Vásárló köteles feltüntetni az Eladó által közölt, átutalás egyedeti azonosítóját; amennyiben az Eladó ezt felkínálja;
(c) nem készpénzes fizetéssel fizetési rendszer útján, amennyiben az Eladó ezt felkínálja;
(d) nem készpénzes fizetéssel bankkártyával, amennyiben az Eladó ezt felkínálja;
(e) harmadik fél által nyújtott hitel útján,amennyiben az Eladó ezt felkínálja;
4.3 A vételár esedékessége
Készpénzben vagy utánvéttel történő fizetés esetén a vételár az áru átvételekor esedékes. Nem készpénzes fizetés esetén a vételár az adásvételi szerződés megkötésétől számított tizennégy (14) napon belül esedékes. Nem készpénzes fizetés esetén a Vásárló vételárfizetési kötelezettsége akkor teljesül, amikor a teljes vételár jóváírásra kerül az Eladó számláján.
4.4 Az áru elküldése csak a vételár kifizetését követően történik
Az Eladó jogosult - különösen ha a Vásárló nem erősíti meg a megrendelést (3.5. cikk) - a teljes vételár kifizetését kérni az áru Vásárló részére történő elküldése előtt.
4.5 Számla
Az adásvételi szerződés alapján teljesített kifizetések tekintetében az Eladó az áru megvásárlásáról szóló bizonylatot - számlát - állít ki a Vásárlónak. A számla a Vásárló részére az áru személyes átvételekor, a vételár kifizetésének időpontjában kerül kiállításra, az áru futárszolgálattal történő elküldésekor a számla az áruhoz van csatolva, vagy a Vásárló részére a rendelésben megadott e-mail címre kerül elküldésre. Az eladó ÁFA fizető.
4.6. Kedvezmények
Az Eladó által a Vásárlónak az áru árára nyújtott kedvezmények nem adhatók össze és nem kombinálhatók.
4.7 Késedelmi kötbér
Ha a Vásárló nem fizette ki az Eladónak a vételárat megfelelően és időben, a Vásárló köteles az Eladónak az áru vételárának 0,1%-ának megfelelő összegű kötbért fizetni minden egyes késedelmi nap után, de legfeljebb az áru vételárának megfelelő összegig.
5. AZ ADÁSVÉTELI SZERZŐDÉSTŐL VALÓ ELÁLLÁS
5.1 Adásvételi szerződések, amelyektől a vásárló fogyasztó nem állhat el
A vásárló fogyasztó tudomásul veszi, hogy nem lehet elállni különösen az olyan áru vagy szolgáltatás nyújtására vonatkozó adásvételi szerződéstől, amelynek ára függ a pénzpiac ingadozásaitól az Eladó akaratától függetlenül, a vásárló fogyasztó kívánságára vagy saját személyére szabott áru nyújtására vonatkozó adásvételi szerződéstől, a hang- és videofelvételek és számítógépes programok nyújtására vonatkozó adásvételi szerződéstől, ha a Vevő Fogyasztó megsértette azok eredeti csomagolását, valamint az újságok, folyóiratok és magazinok nyújtására vonatkozó adásvételi szerződéstől.
5.2 A vásárló fogyasztó adásvételi szerződéstől való elállása 14 napon belül
Hacsak nem az 5.1. cikkben említett esetről vagy más olyan esetről van szó, amikor az adásvételi szerződéstől nem lehet elállni, és ha az adásvételi szerződést távközlő eszközzel (távközlési mód) kötötték, a vásárló fogyasztónak joga van a szerződéstől indoklás és szankció nélkül elállni az áru átvételétől, illetve többféle áru vagy árurész esetén az utolsó áruszállítás átvételétől számított tizennégy (14) napon belül. A határidő az azt követő naptól számítódik, amikor a vásárló fogyasztó átvette az árut. Ha a határidő utolsó napja szombatra, vasárnapra vagy munkaszüneti napra esik, a határidő utolsó napja a következő munkanap.
Az adásvételi szerződéstől való elállási nyilatkozatot tizennégy (14) napon belül kell elküldeni az Eladónak. A Vásárló az elálláshoz az Eladó által biztosított, az Általános Szerződési Feltételek mellékletét képező mintanyomtatványt használhatja. A Vevő az adásvételi szerződéstől való elállási nyilatkozatot többek között az Eladó info@avenberg.hu e-mail címére vagy az Eladó székhelyének címére küldheti. Az adásvételi szerződéstől való elállást megelőzően a vásárló fogyasztó jogosult az árut az eredeti csomagolásból kicsomagolni és megfelelő módon kipróbálni, hogy meggyőződjön arról, hogy az áru alkalmas-e számára.
A vásárló fogyasztó jogosult az adásvételi szerződéstől elállni, mielőtt az eladó az árut elküldi, vagy mielőtt az árut átveszi. Az áru vásárló fogyasztó általi átvételének módja nem befolyásolja a szerződéstől való elállás lehetőségét, azaz a vásárló fogyasztó akkor is jogosult elállni a szerződéstől, ha az árut személyesen vette át az Eladótól. Az áru sérülése nem befolyásolja a szerződéstől való elállás lehetőségét. A Vásárló tudomásul veszi, hogy az adásvételi szerződéstől való elállással minden további késedelem nélkül megszűnik a felek között létrejött ajándékozási szerződés (3.11. cikk, 5.10. cikk).
5.3 Az áru visszaküldése a szerződéstől való elállás után
Az adásvételi szerződéstől való elállás esetén a Vásárló köteles az árut indokolatlan késedelem nélkül, legkésőbb az adásvételi szerződés megszűnését követő tizennégy (14) napon belül (5.10. cikk) visszaszolgáltatni az Eladónak, hacsak az Eladóval másként nem állapodtak meg. Ha a Vásárló legalább húsz (20) napot késik az áru visszaküldésével, akkor úgy kell tekinteni, hogy a Vásárló elállt a szerződéstől való elállási szándékától.
Az árut nem kell az eredeti csomagolásban visszaküldeni, de a Vásárlónak úgy kell becsomagolnia, hogy az áru a szállítás során ne sérüljön meg - az Eladó ezért azt javasolja a Vásárlónak, hogy az árut lehetőleg eredeti csomagolásban küldje vissza, ami biztosítja az áru biztonságát a szállítás során. Az Eladó azt ajánlja a Vásárlónak, hogy az áru szállítását értéknyilvánítsa. Az Eladó jogosult az áru Vásárlótól az Eladóhoz történő visszaszállításával kapcsolatban felmerült költségek megtérítését követelni a Vásárlától.
Az Eladó az adásvételi szerződéstől való írásbeli elállás kézhezvételekor értesíti a Vásárlót az áru Eladóhoz történő visszaküldésének címéről. A visszaküldési cím eltér az Eladó székhelyétől, és a visszaküldött áru feladására és átvételére szolgáló külső raktár címe.
AZ ÁRU VISSZAKÜLDÉSÉNEK KÖLTSÉGEI A VÁSÁRLÓT TERHELIK.
5.4 A visszaküldött áruk Eladó általi elbírálása
Az Eladó az áru Vásárló általi, az 5.3. cikk szerinti visszaküldését követő tizennégy (14) napon belül jogosult megvizsgálni a visszaküldött árut, különösen annak megállapítására, hogy a visszaküldött áru sérült-e, túlzottan elhasználódott-e vagy részben elfogyott-e a Vásárló által.
5.5 A vételár visszatérítése a szerződéstől való elállás után
Az adásvételi szerződéstől való elállás esetén az Eladó legkésőbb a szerződés megszűnésétől (5.10. cikk) számított tizennégy (14) napon belül visszatéríti a Vásárlónak a vételárat, beleértve az áru Vásárlónak történő kiszállításával kapcsolatban felmerült költségeket is, azzal a feltétellel, hogy a Vásárló az árut minden alkatrésszel és tartozékkal együtt visszaküldte az Eladónak. Ha a Vásárló nem küldi vissza az árut az összes alkatrésszel és tartozékkal együtt, az Eladó jogosult a Vásárlónak visszatéríteni a vételárat, csökkentve azt az áru vissza nem küldött részének vagy tartozékának értékével. Az Eladó viseli a vételár visszaküldésével kapcsolatos költségeket készpénzben közvetlenül a Vásárló számára vagy készpénz nélküli formában a Vásárló bankszámlájára. Ha azonban a Vásárló nem közli az Eladóval a vételár visszaküldéséhez szükséges bankszámlaszámát, és a vételár más ingyenes módon történő visszaküldése nem lehetséges, az Eladó a vételárat postai utalványon küldi el a Vásárló címére, amely esetben a vételárat az Eladó által szükségszerűen felmerülő költségekkel csökkenti a Česká pošta, s. p., vagy más hasonló fizetési szolgáltatásokat nyújtó szolgáltató érvényes árlistája szerint. Amennyiben a vásárló fogyasztó más, mint a legolcsóbban elérhető szállítási módot választja, amelyet az eladó kínál, az eladó visszatéríti a fogyasztó részére a termék szállításának költségeit, amelyek megfelelnek a legolcsóbban kínált szállítási mód költségeinek. Amennyiben a vásárló eláll az adásvételi szerződéstől, az eladó nem köteles visszatéríteni a kapott pénzügyi eszközöket a vásárlónak addig, amíg a vásárló vissza nem szolgáltatja a terméket, és az eladó ki nem értékeli a visszaszolgáltatott termék állapotát és az esetleges kárt.
5.6 Az Eladó joga az áru visszaküldésével kapcsolatban ténylegesen felmerült költségek megtérítésére
A vásárló fogyasztó tudomásul veszi, hogy az 5.2. cikk szerinti elállás esetén a vásárló fogyasztó felel az Eladónak az áru értékcsökkenéséért, amely abból ered, hogy az áru eltérő módon volt kezelve attól, mint ahogyan a természetére és jellemzőire való tekintettel kellett volna kezelni, különösen, ha a visszaküldött áru sérült, túlzottan elhasználódott, részben elhasználódott, vagy ha a vásárló fogyasztó az árut olyan módon használta, amely nyilvánvalóan jelentősen meghaladja azt a szintet, amely elegendő annak megállapításához, hogy az áru alkalmas-e számára ( = az áru visszaküldésével kapcsolatos költségek). Az Eladó figyelmezteti a Vásárlót, hogy az áru visszaküldésével kapcsolatos költségek az Eladótól harmadik felek (azaz a szakszerű szolgáltatást, javítást és karbantartást végző szervezetek, csomagolóanyagok) által megkövetelt költségekből adódnak, amelyek a következők lehetnek (a feltüntetett összegek csak tájékoztató jellegűek, azok növekedhetnek, és így elérhetik az áru vételárát):
(a) az áru állapotának szakszerű felmérése: 4670 Ft és 31 140 Ft között
(b) az áru szakszerű mosása, tisztítása és eredeti állapotának helyreállítása: 4670 Ft és 15 570 Ft között.
(c) az áru sérült vagy túlzottan elhasználódott részeinek szakszerű cseréje: 1560 Ft és 31 140 Ft között.
(d) az áru szakszerű újracsomagolása és a csomagolóanyag: 4670 Ft és 31 140 Ft között.
5.7 Az Eladó kártérítési joga
A Vásárló tudomásul veszi, hogy a szerződéstől való elállás esetén az Eladó jogosult kártérítést követelni a Vásárlótól, különösen, ha a visszaküldött áru értéke csökkent, vagy ha az áru sérült, túlzottan elhasználódott vagy részben elfogyott.
5.8 Az Eladó beszámítási lehetősége
Az Eladó jogosult a Vásárló vételár-visszatérítési igényével szemben egyoldalúan beszámítani az áru visszaküldésével kapcsolatos költségek megtérítésére vonatkozó igényét, a felmerült károk megtérítésére vonatkozó igényét, a késedelmi kamatra vonatkozó igényét és az Általános Szerződési Feltételekből eredő kötbérköveteléseit.
5.9 Az Eladó elállása az adásvételi szerződéstől
Az Eladó a következő esetekben jogosult elállni az adásvételi szerződéstől:
(a) ha megalapozott kétségei vannak a Vásárló valódi személyazonosságát illetően;
(b) ha felszínre kerül, hogy a Vásárló korábban megszegte az adásvételi szerződést vagy az Általános Szerződési Feltételeket;
(c) ha harmadik féltől származó okok miatt objektíve nem képes az árut a megállapodás szerinti vételáron a Vásárlónak leszállítani;
(d) ha harmadik fél részéről felmerülő okok miatt objektíve képtelen az árut a vevőnek az adott körülmények között ésszerű határidőn belül leszállítani;
(e) ha az árut már nem gyártják, nem áll rendelkezésre, vagy harmadik felek nem képesek azt szállítani;
(f) ha Vásárló elmulasztotta az Eladó által kért további megerősítést a rendelés véglegesítése érdekében (3.5. cikk);
(g) ha a Vásárló nem fizette ki a vételárat megfelelően és időben;
(h) ha a Vásárló nem vette át az árut megfelelően és időben.
5.10 Az adásvételi szerződés megszűnése
Az adásvételi szerződés a másik félnek küldött írásbeli elállási nyilatkozat kézbesítésével megszűnik. A szerződéstől való elállás az adásvételi szerződést a kezdetektől fogva megszünteti. A szerződés felmondása vagy a szerződéstől való elállás nem érinti az áruk visszaküldésének költségeire vonatkozó követeléseket, a kártérítési követeléseket, a késedelmi kamatokra vonatkozó követeléseket és a kötbérköveteléseket, mivel ezek a rendelkezések teljes mértékben elválaszthatók az adásvételi szerződéstől, és az adásvételi szerződés megszűnése után is fennállnak. Az adásvételi szerződés megszűnése esetén megszűnik a felek között megkötött ajándékozási szerződés is (3.11. cikk).
5.10 Az adásvételi szerződés megszűnése
Az adásvételi szerződés a másik félnek küldött írásbeli elállási nyilatkozat kézbesítésével megszűnik. A szerződéstől való elállás az adásvételi szerződést a kezdetektől fogva megszünteti. A szerződés felmondása vagy a szerződéstől való elállás nem érinti az áruk visszaküldésének költségeire vonatkozó követeléseket, a kártérítési követeléseket, a késedelmi kamatokra vonatkozó követeléseket és a kötbérköveteléseket, mivel ezek a rendelkezések teljes mértékben elválaszthatók az adásvételi szerződéstől, és az adásvételi szerződés megszűnése után is fennállnak. Az adásvételi szerződés megszűnése esetén megszűnik a felek között megkötött ajándékozási szerződés is (3.11. cikk).
5.11 A vásárló vállalkozással kötött adásvételi szerződés megszűnése.
Ha az Eladó és a vásárló vállalkozás között létrejött adásvételi szerződés a felek megállapodása alapján a vásárló vállakozás kérésére vagy az Eladónak az 5.9. cikk f) pont g) vagy h) alpontjában meghatározott okból történő szerződéstől való elállása miatt szűnik meg, a vásárló vállalkozás köteles az Eladónak az áru vételárának 20%-ának megfelelő összegű kötbért fizetni legkésőbb az adásvételi szerződés megszűnését követő tizennégy (14) napon belül.
6. AZ ÁRU SZÁLLÍTÁSA ÉS KÉZBESÍTÉSE
6.1 A kézbesítés módja.
Az áru kézbesítésének módját a Vásárló a megrendelésben határozza meg az Eladó által felkínált lehetőségek közüli választással. Ha az Eladó a Vásárlóval a Vásárló külön kérésére az Eladó által jelenleg kínált szállítási módtól eltérő szállítási módban állapodik meg, a vásárló viseli az áru sérülésének kockázatát és az ezzel a szállítási móddal kapcsolatos költségeket attól a pillanattól kezdve, hogy az Eladó az árut szállításra átadja.
6.2 Az áru átvétele a vásárló fogyasztó által.
Az Eladó nyomatékosan ajánlja a vásárló fogyasztónak, hogy ellenőrizze az áru csomagolásának sértetlenségét, bármilyen hiba esetén ne vegye át az árut, és haladéktalanul értesítse az Eladót, vagy a gyorsabb ügyintézés érdekében a végső fuvarozót, a sofőrt vagy a fuvarozót közvetlenül. Sérülés esetén javasoljuk, hogy a sérülésről jegyzőkönyvet készíttessen a sofőrrel. A szállítólevél vagy az áru átvételét igazoló egyéb bizonylat aláírásával a vevő megerősíti, hogy az áru csomagolása nem mutatott sérülésre utaló jeleket, és az áru csomagolásának sérülésére vonatkozó esetleges későbbi reklamáció nem vehető figyelembe.
6.3 Az áru átvétele a vásárló vállalkozás által.
A vásárló vállalkozás köteles az árut átvétel után megvizsgálni, azaz az árut az eredeti csomagolásból kicsomagolni és az áru esetleges nyilvánvaló hibáit megállapítani. Amennyiben a vásárló vállalkozás nyilvánvaló hibákat allapít meg az árun, köteles az áru nyilvánvaló hibáiról haladéktalanul értesíteni az Eladót. Amennyiben a vásárló vállalkozás nem értesítette az eladót az áru nyilvánvaló hibáinak felfedezése után azonnal, átvette az árut a fuvarozótól, az áru a vásárló vállalkozás általi átvétel időpontjában nyilvánvaló hibáktól mentesnek tekintendő. Az áru nyilvánvaló hibáitól eltérő, azaz különösen az áru rejtett hibáiról a vásárló vállalkozás köteles legkésőbb az áru hibájának felfedezésétől számított három (3) munkanapon belül az Eladót értesíteni.
6.4 Vásárló késedelme az áru átvételével.
Ha az Eladó az adásvételi szerződés alapján köteles az árut a Vásárló által a rendelésben megjelölt helyre szállítani, a Vásárló köteles az árut kézbesítéskor átvenni. Ha a Vásárló az áru átvételét megtagadja vagy indokolatlanul nem veszi át az árut, a Vásárló köteles az Eladónak 780 Ft (szavakkal: hétszáznyolcvan) összegű kötbért fizetni minden egyes késedelmes nap után, legfeljebb azonban az áru vételárának erejéig, valamint a szállítási (postaköltségek) megtérítését, amelyet az Eladónak ki kellett fizetnie harmadik személynek. Ez a jogosultság az Eladót akkor is megilleti, ha az áru ingyenes kiszállításának feltételei teljesültek.
6.5 Az áru újbóli kézbesítése.
Ha a Vásárló oldalán felmerülő okok miatt az árut ismételten vagy az adásvételi szerződésben foglaltaktól eltérő módon kell kézbesíteni, a Vásárló köteles megfizetni az áru ismételt kézbesítése kapcsán felmerült költségeket vagy az áru más módon történő kézbesítése kapcsán felmerült költségeket.
6.6 Az Eladó kézbesítési feltételei.
Az áruk szállításával kapcsolatos további jogokat és kötelezettségeket az Eladó Különleges szállítási feltételei szabályozhatják, amennyiben azokat az Eladó kiadta.
7. FELELŐSSÉG AZ ÁRU HIBÁIÉRT (REKLAMÁCIÓ), JÓTÁLLÁS
7.1 Az Eladó felelőssége a Polgári Törvénykönyvből tűnik ki
Az Eladó és a vásárló fogyasztó közötti jogokra és kötelezettségekre az Eladónak az áru hibáiért való felelőssége tekintetében a vonatkozó jogszabályok, különösen a Polgári Törvénykönyv az irányadóak.
7.2 Az Eladó felelőssége a gazdasági szervezetek esetében
Az Eladó és a vásárló vállalkozás közötti jogokra és kötelezettségekre az Eladónak az áru hibáiért való felelőssége tekintetében a vonatkozó jogszabályok, különösen a Polgári Törvénykönyv az irányadóak.
7.3 Garancia az áru minőségéért átvételkor (az adásvételi szerződéssel való egyezés)
Az Eladó felel a vásárló fogyasztónak azért, hogy az áru átvételkor hibátlan, főleg hogy az átvétel pillanatában:
(a) az áru rendelkezik a felek között megállapodott tulajdonságokkal, megállapodás hiányában pedig azokkal a tulajdonságokkal, amelyeket az eladó vagy a gyártó leírt, vagy amelyekre a vásárló fogyasztó az áru jellegére tekintettel és az róla szóló reklám alapján számított,
(b) az áru alkalmas arra a célra, amelyre az eladó a felhasználását feltüntette, vagy amelyre az ilyen jellegű árukat általában használják,
(c) az áru minőségében vagy kivitelezésében megfelel az elfogadott mintának vagy mintadarabnak, ha a minőséget vagy kivitelezést az elfogadott minta vagy mintadarab alapján határozták meg,
(d) az áru megfelelő mennyiségű, mértékű vagy súlyú; és
(e) az áru megfelel a jogszabályok előírásainak.
7.4 A vásárló fogyasztónak az áru átvételekor fennálló minőségi garanciából eredő jogai (az adásvételi szerződéssel való egyezés)
Ha az áru nem felel meg a 7.3. cikkben meghatározott tulajdonságoknak, a vásárló fogyasztó új, hibátlan áru szállítását is követelheti, kivéve, ha ez a hiba jellegére tekintettel ésszerűtlen, de ha a hiba csak az áru egy részét érinti, a vásárló fogyasztó csak az adott rész kicserélését követelheti; ha ez nem lehetséges, a vásárló fogyasztó elállhat a szerződéstől. Ha azonban ez a hiba jellegére tekintettel aránytalan, különösen, ha a hiba indokolatlan késedelem nélkül kijavítható, a vásárló fogyasztónak joga van a hiba ingyenes kijavítására. A vásárló fogyasztó javítható hiba esetén jogosult új áru szállítására vagy alkatrészek cseréjére is, ha az áru a javítást követően a hiba megismétlődése vagy a hibák nagyobb száma miatt nem használható megfelelően. Ilyen esetben a vevőnek joga van a szerződéstől való elállásra is. Ha a vásárló nem áll el a szerződéstől, vagy ha a vevő nem él a hibátlan új áru leszállításához, az alkatrészek cseréjéhez vagy az áru javításához való jogával, a fogyasztó ésszerű árengedményt követelhet. A vásárló fogyasztó akkor is jogosult ésszerű árengedményre, ha az eladó nem képes új, hibátlan árut szállítani, az áru valamely részét kicserélni vagy az árut kijavítani, és ha az eladó a hibát ésszerű időn belül nem hozza helyre, vagy ha a hiba kijavítása jelentős nehézséget okozna a vásárló fogyasztónak.
7.5 A vásárló fogyasztó jogai hibás teljesítés esetén
A vásárló fogyasztó jogosult az átvételtől számított huszonnégy (24) hónapon belül az áruban felmerülő hiba miatt jogot érvényesíteni. Ha a hiba lényeges szerződésszegést jelent, a vásárló fogyasztót a 7.6. cikk szerinti jogok illetik meg. Ha a hiba nem jelent lényeges szerződésszegést, a vásárló fogyasztót a 7.7. cikk szerinti jogok illetik meg. Ha az áru alacsonyabb áron értékesített áru vagy használt áru, a vásárló fogyasztót a 7.8. cikk szerinti jogok illetik meg. A vásárló fogyasztó jogai a hibás teljesítésből. A vásárló fogyasztó nem jogosult a hibás teljesítésből eredő jogokat gyakorolni, kivéve a törvényből eredő és a 7.4., 7.6., 7.7. és 7.8. cikkben meghatározott jogokat, kivéve, ha az Eladóval másként állapodtak meg. Amint a vásárló fogyasztó, érvényesíti a hibás teljesítésből eredő jogait, és valamelyik jogát érvényesíti, a kifejezett akaratával kötve van, és nem jogosult egyoldalúan megváltoztatni az érvényesített jogát. A vásárló fogyasztó csak akkor jogosult ugyanazon hiba alapján más választani, ha az érvényesített jog megszűnt (pl. a teljesítés lehetetlensége miatt), vagy ha a hiba, amely miatt a jogot érvényesítették, új jelleget öltött.
7.6 A vásárló fogyasztó jogai olyan hiba esetén, amely lényeges szerződésszegésnek minősül
Ha a hibás teljesítés az adásvételi szerződés lényeges megszegését jelenti, a fogyasztói vevő jogosult:
(a) a hiba kijavítására új, hibátlan áru leszállításával vagy a hiányzó áru leszállításával,
(b) a hibát az áru kijavításával megszüntetni,
(c) a vételárból ésszerű árengedményt kapni; vagy
(d) a szerződéstől elállni.
A vásárló fogyasztó a hiba bejelentésekor vagy a hiba bejelentését követően indokolatlan késedelem nélkül köteles az eladót tájékoztatni az általa választott jogról. A vásárló fogyasztó által választott megoldást a vásárló fogyasztó az eladó hozzájárulása nélkül nem változtathatja meg; ez nem vonatkozik arra az esetre, ha a vásárló fogyasztó olyan hiba kijavítását kérte, amely helyrehozhatatlannak bizonyul. Ha az eladó ésszerű határidőn belül nem javítja ki a hibát, vagy ha értesíti a vásárló fogyasztót, hogy nem fogja kijavítani a hibát, a vásárló fogyasztó a hiba kijavítása helyett a vételárból ésszerű árengedményt követelhet, vagy elállhat a szerződéstől. Ha a vásárló fogyasztó nem gyakorolja jogát időben, akkor a 7.7. cikk szerinti jogok illetik meg.
7.7 A vásárló fogyasztó jogai olyan hiba esetén, amely nem minősül lényeges szerződésszegésnek
Ha a hibás teljesítés nem minősül lényeges szerződésszegésnek, a vásárló fogyasztónak joga van a hiba kijavíttatására vagy a vételárból ésszerű árengedményre. Mindaddig, amíg a vásárló fogyasztó nem él a vételárból való engedményhez való jogával, vagy nem áll el a szerződéstől, az Eladó jogosult a hiányt pótolni vagy a joghibát kijavítani. Az egyéb hibák az Eladó választása szerint javítással vagy új áru szállításával orvosolhatók; a választás nem okozhat a vásárló fogyasztónak aránytalan költséget. Ha az Eladó a hiba időben történő kijavítását elmulasztja vagy megtagadja, a vásárló árengedményt követelhet a vételárból vagy elállhat a szerződéstől. A vásárló fogyasztó az eladó beleegyezése nélkül nem változtathatja meg a választását.
7.8 Az alacsonyabb áron eladott áruk vagy használt áruk hibái
Ha az árun olyan hiba van, amelyből az eladó kötve van, és ha az alacsonyabb áron értékesített áruról vagy használt áruról van szó, a Vásárlónak az áru cseréje helyett joga van ésszerű árengedményre. Alacsonyabb áron értékesített vagy használt áru csak olyan áru, amelyet az eladó az üzlet webes felületén és a rendelésben egyértelműen ilyenként jelöl meg, és amelyet a hibátlan áru szokásos áránál alacsonyabb áron értékesít, különösen az áru funkcióját és hasznosságát nem befolyásoló, jelentéktelen mechanikai sérülés, illetve az áru csomagolásának sérülése vagy szennyeződése miatt. Használt áruk esetében a fogyasztói vásárló az áru átvételétől számított tizenkét (12) hónapon belül jogosult az áruban előforduló hibák miatt igényt tartani a reklamációs jogra.
7.9 Lényeges és lényegtelen szerződésszegés
A lényeges szerződésszegés olyan kötelezettségszegés, amelyről a szerződésszegő fél a szerződés megkötésekor tudta vagy tudnia kellett volna, hogy a másik fél nem kötötte volna meg a szerződést, ha előre látta volna a szerződésszegést. Minden más szerződésszegés lényegtelennek minősül.
7.10 A hiba megismétlődése a javítás után
A "hiba megismétlődése a javítás után" a vásárló fogyasztó reklamációja érvényesítésének időpontjában az adott hiba legalább két korábbi javítást követő megismétlődését jelenti, feltéve, hogy a megismétlődés és a javítás ugyanazon hibára vonatkozik.
7.11 Nagyobb mennyiségű hiba
"Nagyobb mennyiségű hibának" minősül a vásárló fogyasztó reklamációjának időpontjában legalább három, egyidejűleg kijavítható hiba, feltéve, hogy minden egyes hiba akadályozza az áru rendeltetésszerű használatát.
7.12 Javítható hibák
"Javítható hibák" azok a hibák, amelyek javítással megszüntethetők, és amelyek eltávolítása után az áru hibátlanná válik, azaz különösen azok a hibák, amelyek eltávolítása nem rontja az áru eredeti megjelenését, minőségét, funkcióját és használhatóságát, miközben a javítás a reklamáció rendezésére nyitva álló határidőn belül megfelelően elvégezhető. A hiba jellegének megítélése az Eladó hatásköre.
7.13 Nem javítható hibák
"Nem javítható hibák" azok a hibák, amelyek miatt az áru nem használható hibátlan áruként, azaz különösen azok a hibák, amelyek nem javíthatók az áru eredeti megjelenésének, minőségének, funkciójának és teljesítményének romlása nélkül, és amelyek nem javíthatók megfelelően a reklamáció rendezésére meghatározott határidőn belül. A hiba jellegének megítélése az Eladó hatásköre.
7.14 Hibás teljesítésből eredő jogok átruházása
A hibás teljesítésért való felelősség az Eladó és a Vásárló közötti kötelezettségi jogviszony.
7.15 Az áru hibáinak harmadik fél általi kijavítása
A Vásárló nem jogosult az áru hibáit harmadik személy által eltávolíttatni, és ezt követően az ezzel kapcsolatos költségek megfizetését követelni az Eladótól. A Vásárló nem jogosult a reklamáció érvényesítésekor a vételár kifizetését felfüggeszteni.
7.16 Az Eladó felelőssége az ajándékok hibáiért
Ha az ajándék olyan hibákkal rendelkezik, amelyekről a Vásárló mint megajándékozott nem szerzett tudomást, a Vásárló csak arra jogosult, hogy az árut visszaküldje az Eladónak, anélkül, hogy az adásvételi szerződés megkötésekor az áru hibáira vonatkozó egyéb rendelkezésekkel élhetne, azaz a Vásárló nem követelhet cserét, javítást vagy árengedményt.
7.17 Minőségi garancia
A minőségi garanciával az Eladó kötelezettséget vállal arra, hogy a termék meghatározott ideig megfelel a szokványos rendeltetésének, vagy megőrzi szokványos tulajdonságait. Ezeket a hatásokat a csomagoláson vagy a reklámban a jótállási idő vagy a termék használati idejének feltüntetése is biztosítja. A jótállás a dolog egyes részere is vonatkozhat. A jótállás nem terjed ki:
(a) az alacsonyabb áron értékesített áruk esetében arra a hibára, amelyre az alacsonyabb árat megállapították,
(b) az áru szokásos használatából eredő elhasználódásra,
(c) használt áru esetében a használat vagy kopás mértékének megfelelő hibára, amelyet az árun megtalálható volt a Vásárló általi átvételkor
(d) ha az áru jellegéből ez kitűnik,
(e) az árun a Vásárló vagy harmadik személy által okozott mechanikai sérülésre,
(f) a szakszerűtlen vagy nem megfelelő szállítás, tárolás, összeszerelés, karbantartás vagy szervizelés, az áru elhanyagolt kezelése vagy az áruba történő beavatkozás (különösen a pecsét megrongálása) által okozott hibák,
(g) az áru túlzott terheléséből, illetve a gyártó dokumentációjával vagy az áru használatának általános elveivel ellentétes módon történő használatából eredő hibák,
(h) olyan hibák, amelyeket az áru olyan körülmények között történő használata okoz, amelyek a hőmérséklet, a porosság, a páratartalom, a mechanikai, kémiai vagy fizikai hatások tekintetében nem felelnek meg a gyártó dokumentációjában meghatározott feltételeknek vagy az áru rendeltetésszerű használatának megfelelő körülményeknek,
(i) magasabb erővel okozott hibák, különösen áramütés vagy természeti elemek, mint például víz, tűz, szél, föld vagy más szélsőséges természeti és fizikai folyamatok által okozott hibák.
A hiba, amelyet az áru szakszerűtlen összeszerelése vagy egyéb szakszerűtlen üzembe helyezése okoz, az áru hibájának minősül, feltéve, hogy az ilyen összeszerelésről vagy üzembe helyezésről az adásvételi szerződésben megállapodtak, és azt az Eladó vagy egy harmadik fél az Eladó felelősségére végezte el. Ez akkor is érvényes, ha az áru összeszerelését vagy egyéb üzembe helyezését a vevő végezte el, és a hibát az összeszerelési vagy üzembe helyezési utasításban szereplő helytelen utasítások okozták.
7.18 Jótállási idő
Az Eladó huszonnégy (24) hónapos jótállási időt biztosít a vásárló fogyasztónak és hat (6) hónapos jótállási időt a vásárló vállalkozásnak. A jótállási idő az áru Vásárlónak történő átadásától számítódik, ha az áru a szerződés alapján el lett küldve, akkor az áru rendeltetési helyre történő megérkezésétől számítódik. Ha az árut az Eladótól eltérő személynek kell üzembe helyeznie, a jótállási idő az üzembe helyezés időpontjától kezdődik, feltéve, hogy a Vásárló az üzembe helyezést legkésőbb az áru átvételét követő három (3) héten belül megrendelte, és a szolgáltatás elvégzéséhez szükséges együttműködést megfelelően és időben biztosította. A Vásárló a kiválasztott árura meghosszabbított jótállási időt kaphat, de a Vásárlónak meg kell felelnie a meghosszabbított jótállási idő megszerzésére kiszabott feltételeknek, azaz kérelmet kell benyújtania az áru gyártójához vagy importőréhez a meghosszabbított jótállási idő megszerzése érdekében. A meghosszabbított jótállási idő alatt az áru hibáiért nem az Eladó, hanem az áru gyártója vagy importőre felel, akivel szemben a Vásárló az áru hibáiért való felelősségi jogot (reklamációt) érvényesíti. Az Eladó javasolja a Vásárlónak, hogy az áru vásárlását igazoló bizonylatot (számlát) a jótállási időszak végéig őrizze meg. A jótállási idő nem tévesztendő össze az áru szokásos élettartamával, azaz azzal az időtartammal, amely alatt az áru megfelelő használat és gondoskodás mellett minőségének, funkcióinak, hasznosságának és rendeltetésének köszönhetően tartós lehet.
7.19 A hibákból eredő jogok igazolása (jótállási jegy)
Az Eladó általában nem állít ki jótállási jegyet az eladott árukra vonatkozóan, mivel a reklamációhoz elegendő az áru vásárlását igazoló bizonylat (számla). A Vásárló kérésére azonban az Eladó köteles a vásárló fogyasztónak írásban igazolni, hogy az Eladó kötelezettségei hibás teljesítés esetén milyen mértékben és meddig tartanak (jótállási jegy). Az igazolásban meg kell adnia nevét, székhelyét és azonosító adatait, valamint adott esetben a személyazonosságának megállapításához szükséges egyéb információkat is. Szükség esetén az Eladó a igazolásban (jótállási jegyben) közérthető módon ismerteti felelősségének tartalmát, terjedelmét, feltételeit és időtartamát, valamint az ebből eredő jogok gyakorlásának módját. Az igazolásban az Eladónak azt is ki kell jelentenie, hogy a Vásárlónak az áru megvásárlásával kapcsolatos egyéb jogait ez nem érinti. E kötelezettségek elmulasztása nem érinti az igazolás érvényességét.
7.20 Reklamáció érvényesítése
A Vásárlónak a hibás teljesítésből eredő jogait (a továbbiakban: "reklamáció") a Vásárló az Eladóval szemben az Eladó székhelyén vagy a reklamációk átvételére kijelölt telephelyen érvényesítheti. A reklamáció gyors feldolgozása érdekében az Eladó azt ajánlja, hogy a Vásárló használja az Eladó honlapján található reklamációs űrlapot. Ha a hibákra vonatkozó jogokról szóló igazolásban (jótállási jegy) egy harmadik fél van megjelölve az áru javítására, aki az Eladó címén vagy a Vásárló címéhez közelebbi helyen található, a Vásárló a reklamációt ennél a javítás elvégzésére kijelölt harmadik félnél nyújtja be. A Vásárló köteles a reklamált árut az Eladónak átadni, az áru hibájának megállapításához szükséges tartozékokkal együtt (pl. indító kábelek). A Vásárló köteles az Eladó felé a reklamáció érvényesítéséhez való jogosultságát legalább az áru vásárlását igazoló bizonylat (számla) másolatának, a hibából eredő jogok igazolásának (jótállási jegy) másolatának bemutatásával vagy egyéb hiteles módon igazolni. A Vásárló nem köteles az Eladó rendelkezésére bocsátani az áru vásárlását igazoló eredeti bizonylatot (számla), a hibából eredő jogok eredeti igazolását (jótállási jegy), az áru eredeti csomagolását vagy a használati utasítást a reklamáció érvényesítése során. Az Eladó azt ajánlja a Vásárlónak, hogy a reklamációra szánt árut lehetőleg az eredeti csomagolásban adja át, amely biztosítja az áru biztonságát a szállítás során. Az Eladó javasolja a Vásárlónak, hogy az áru szállítását értékbiztosítsa. Az Eladó azt ajánlja a Vásárlónak, hogy az áru hibájának felfedezése után haladéktalanul nyújtson be reklamációt, hogy a reklamációt megfelelően értékelni és kezelni lehessen. Az Eladó köteles a Vásárlónak igazolást kiállítani a reklamáció időpontjáról, valamint a javítás elvégzéséről és a javítás időtartamáról.
7.21 Reklamáció kezelésével kapcsolatos határidők
A reklamáció érvényesítésének időpontjának azt az időpontot kell tekinteni, amikor az Eladó a reklamált árut a Vásárlótól megkapja. A reklamáció érvényesítését követően az Eladó köteles haladéktalanul, bonyolultabb esetekben három (3) munkanapon belül dönteni a reklamációra való jogosultságról. Ebbe a határidőbe nem számít bele az áru hibájának szakszerű értékeléséhez szükséges idő. A reklamációk kezelésével megbízott alkalmazottnak végig jelen kell lennie az Eladó telephelyén. A reklamációkat, beleértve a hibák eltávolítását is, az Eladónak az alábbi határidőkön belül el kell végeznie:
(a) vásárló fogyasztó esetében indokolatlan késedelem nélkül, de legkésőbb az érvényesítéstől számított harminc (30) naptári napon belül,
(b) vásárló vállalkozás esetében legkésőbb az érvényesítéstől számított hatvan (60) naptári napon belül,
(c) vagy az Eladó és a Vásárló közötti megállapodás szerinti hosszabb határidőig.
A reklamáció kezelésére nyitva álló határidő lejárta után a vásárló fogyasztót ugyanazok a jogok illetik meg, mintha olyan hibáról lenne szó, amely nem javítható.
8. A FELEK EGYÉB JOGAI ÉS KÖTELEZETTSÉGEI
8.1 Tulajdonjog-fenntartás
A Vásárló az áru tulajdonjogát az áruk teljes vételárának megfizetésével szerzi meg.
8.2 Szerzői jog
A Vásárló tudomásul veszi, hogy az üzlet webes felületét alkotó szoftver és egyéb összetevők (beleértve a kínált áruról fényképeit is) szerzői jogi védelem alatt állnak. A Vásárló kötelezi magát, hogy nem fog végezni semmilyen olyan tevékenységet, amely lehetővé tenné számára vagy harmadik fél számára a szoftver vagy az üzlet webes felületét alkotó egyéb komponensekbe való beavatkozást vagy jogosulatlan felhasználását.
8.3 Az üzlet webes felületének használata
A Vásárló nem jogosult a z üzlet webes felületének használata során olyan mechanizmusokat, programokat vagy egyéb eljárásokat alkalmazni, amelyek negatív hatással lehetnek az üzlet webes felületének működésére. Az üzlet webes felületét csak olyan mértékben szabad használni, amely nem sérti az Eladó más vásárlóinak jogait, és amely megfelel a rendeltetésszerű használatnak.
8.4 A weboldalon nyújtott információk
A Vásárló tudomásul veszi, hogy a weboldalon található információkat az Eladó harmadik féltől vette át, és ezért azok tárgyi és technikai pontatlanságokat vagy tipográfiai hibákat tartalmazhatnak. A Weboldalon megadott információk az áru egyes modellcsaládjaira vonatkoznak, és az ilyen információk vagy ábrázolások és az áru tényleges állapota között eltérések lehetnek a nem lényeges részletekben, tartozékokban vagy az áru megjelenésében.
8.5 Különleges garanciák és jótállások
Az Eladó nem vállal semmilyen garanciákat vagy jótállásokat, kivéve a jogszabályok által előírt jótállásokat, illetve azokat a jótállásokat, amelyeket harmadik felek a jogszabályokon túlmenően nyújtanak. Az Eladót a Vásárlóval szemben semmilyen magatartási kódex nem köti.
8.6 Az Eladó felelőssége
Az Eladó nem vállal felelősséget a weboldalon található információk használata által okozott elmaradt haszonért, illetve közvetlen, közvetett, különleges vagy egyéb károkért. Az Eladó nem vállal felelősséget a weboldal harmadik fél általi beavatkozásából vagy a weboldal nem rendeltetésszerű használatából eredő hibákért.
8.7 Az Eladó felelősségének korlátozása az vásárló vállalkozásnál felmerült károkért
A lényeges szerződéses kötelezettségek megszegése esetén az Eladó csak az Eladó, annak törvényes szervei vagy alkalmazottai szándékos vagy súlyos gondatlansága által okozott károkért felel a vásárló vállalkozásnak. Nem lényeges szerződéses kötelezettségek megszegése esetén az Eladó a vásárló vállalkozásnak csak az Eladó, annak törvényes szervei vagy alkalmazottai hibájából eredő károkért felel, és nem felel az elmaradt haszonért. Az Eladó mindkét esetben az adásvételi szerződés megkötésekor előre látható tipikus károk összegéig, de legfeljebb az áru vételárának összegéig felel.
9. ADATVÉDELMI IRÁNYELVEK ÉS ÜZLETI ÉRTESÍTÉSEK KÜLDÉSE
9.1 Személyes adatok feldolgozása
Az Eladó a személyes adatok kezelője. Ezúton szeretnénk tájékoztatni Önt arról, hogy az Eladó hogyan kezeli az Ön személyes adatait.
Az Eladó minden személyes adatot a vonatkozó jogszabályoknak, különösen az Európai Parlament és a Tanács 2016/679 számú általános adatvédelmi rendeletének ("GDPR") és az ahhoz kapcsolódó jogszabályoknak megfelelően kezel.
Kérjük, vegye figyelembe, hogy az Ön által az Eladónak megadott személyes adatoknak pontosnak és teljesnek kell lenniük. Ezért kérjük, hogy a megadott személyes adatokban bekövetkezett bármilyen változásról indokolatlan késedelem nélkül, de legkésőbb a változás bekövetkezésétől számított 8 napon belül tájékoztasson minket.
Ha bármilyen kérdése van a személyes adatok Eladó általi feldolgozásával kapcsolatban, kérjük, forduljon a következő címre:
info@avenberg.hu vagy +36 1 998 9223
9.2 Miért kezeli az Eladó ezeket a személyes adatokat?
Az Eladó az Ügyfelek személyes adatait elsősorban a következő okokból (célokból) kezeli:
9.3 Mi jogosítja fel az Eladót arra, hogy a fenti célokból személyes adatokat kezeljen?
Az Eladó jogosult/köteles személyes adatok kezelésére, ha:
9.4 Milyen személyes adatokat dolgoz fel az eladó?
Az Eladó elsősorban az alábbi terjedelemben kezeli a személyes adatokat:
9.5 Kinek adhat hozzáférést az Eladó személyes adatokhoz?
A Vásárló tudomásul veszi, hogy az Eladó jogosult a Vásárló személyes adatait nyilvánosságra hozni vagy közölni:
Az Eladó nem ad át személyes adatokat harmadik országok alanyai számára.
9.6 Mennyi ideig őrzi meg az Eladó a személyes adatokat?
9.7 Milyen jogai vannak a Vásárlónak?
9.8 KÜLSŐ HIRDETÉSI RENDSZEREK
Weboldalunk a Seznam.cz, a.s. által üzemeltetett s Klik szolgáltatás retargeting technológiáit használja. Ez lehetővé teszi számunkra, hogy a Seznam.cz, a.s. hirdetési hálózatában a termékeink iránt már érdeklődő látogatóknak a mi hirdetéseinket mutassuk meg.
Továbbá a vásárlási értékelések beszerzéséhez a Biano s.r.o., 041 46 905, székhelye: Křižíkova 148/34, Karlín, 186 00 Praha 8, által nyújtott Biano Star szolgáltatást használjuk.
A személyes adatok feldolgozása során mi adatkezelőként, a szolgáltató pedig feldolgozóként jár el.
A szolgáltatással kapcsolatban a személyes adatok feldolgozása a megrendelésben megadott e-mail cím, telefonszám, továbbá az IP-cím, a vásárolt árura, a megrendelésre és az értékelés tartalmára vonatkozó információk körében történik, amelyeket Ön maga tesz közzé. A személyes adatok feldolgozása az értékelés megszerzéséhez szükséges űrlap elküldése, annak elemzése, statisztikák vagy összefoglaló értékelések készítése céljából történik a webáruházról és a kínált termékekről. Ezek a statisztikák és összesített értékelések nem tartalmaznak személyes adatokat.
Az értékelésben való részvétel a törvénynek megfelelően a webáruházban történő vásárlás alapján történik, és egyúttal a személyes adatok feldolgozásához való hozzájárulás alapján.
Ön bármikor megtagadhatja a személyes adatok feldolgozását az összes kapcsolódó e-mailben található hivatkozás segítségével. A szokásos elérhetőségeinken is tiltakozhat a feldolgozás ellen. Az értékelés esetleges elmaradása semmilyen módon nem befolyásolja azt, hogy Ön teljes terjedelmében használhassa webáruházunkat.
Ha Ön elutasítja személyes adatainak feldolgozását, akkor azokat a továbbiakban nem dolgozzuk fel, kivéve, ha a feldolgozásnak más törvényes oka van (beleértve a jogi kötelezettségeknek való megfelelést vagy jogos érdekeink védelmét).
9.9. COOKIES
Weboldalunkon a következő cookie-kat gyűjtjük minden vásárlótól:
Név |
Érvényesség * |
Leírás |
lang | a munkamenet végéig | Választott nyelv |
pénznem | a munkamenet végéig | Választott pénznem |
theme_var | a munkamenet végéig | Kiválasztott webdesign opció (ha egynél több opció áll rendelkezésre) |
_SID_ | a munkamenet végéig | Látogatói session azonosító |
cookies_yes | 30 vagy 365 nap ** | Hozzájárulás a cookies használatához |
*érvényesség a munkamenet végéig azt jelenti, hogy rendszerint a böngésző bezárásáig (a böngésző vagy az operációs rendszer típusától és beállításaitól függően változhat).
** a cookie listák régebbi verziói 365 napra definiálták a cookie_yes-t, az újak csak 30 napra (szükség esetén az Ön igényei szerint egyedileg is beállíthatjuk).
10. KÉZBESÍTÉS
10.1 A kézbesítés formája és módja
Amennyiben nincs más megállapodás, az adásvételi szerződéssel kapcsolatos minden levelezést írásban, elektronikus levélben, személyesen vagy postai szolgáltatón keresztül ajánlott levélben kell a másik félnek kézbesíteni (a feladó választása szerint). Az Eladó a Vásárlónak a felhasználói fiókjában vagy a rendelésben megadott elektronikus levelezési címre kézbesíti.
10.2 Kézbesítés pillanata
Az üzenet kézbesítve van
(a) elektronikus levél útján történő kézbesítés esetén a bejövő levelező szerver általi beérkezés időpontjában, kivéve, ha az üzenetet kézbesítetlenként visszaküldik a feladónak, vagy a feladó más módon szerez tudomást arról, hogy az üzenet nem került kézbesítésre, feltéve, hogy az elektronikus levél útján küldött üzenetek sértetlensége tanúsítvánnyal biztosítható,
(b) személyes kézbesítés vagy postai szolgáltató általi kézbesítés esetén a címzett általi átvételkor, vagy adott esetben a feladást követő harmadik munkanapon, de ha más államban lévő címre küldik, a feladást követő tizenötödik munkanapon.
11. ZÁRÓ RENDELKEZÉSEK
11.1 Vitarendezés az Eladó és a vásárló fogyasztó között.
Az Eladó és a vásárló fogyasztó közötti jogvitákat az általános bíróságok rendezik.
11.2 Vitarendezés az Eladó és vásárló fogyasztó között (záradék)
Az Eladó és a vásárló fogyasztó közötti kölcsönös jogvitákat a Cseh Köztársaság általános bíróságai rendezik, amelyek illetékességét az Eladó székhelye határozza meg.
11.3 Állami felügyeleti hatóság
A fogyasztóvédelemről szóló 634/1992. sz. törvény szerinti kötelezettségek betartásának felügyeletét a Cseh Kereskedelmi Felügyelet gyakorolja.
12. ZÁRÓ RENDELKEZÉSEK
12.1 Az Általános Szerződési Feltételek elfogadása a Vásárló részéről
A Vásárló a weboldalon történő regisztrációjával vagy az adásvételi szerződés megkötésével megerősíti, hogy a jelen Általános Szerződési Feltételeket és az Eladó szállítási feltételeit megismerte, és azokat fenntartás nélkül elfogadja. Az adásvételi szerződés megkötése az Eladó Általános Szerződési Feltételeinek és a szállítási feltételeinek elfogadása nélkül nem lehetséges.
12.2. Szerződéses kötbérek
A kötbért érintő rendelkezés nem érinti kötelezettség megszegéséből eredő károk megtérítésére való jogot, még akkor sem, ha a kár meghaladja a kötbért. A szerződéses kötbér nem számít bele a károk megtérítésébe. A kötbér megfizetése nem szünteti meg azt a kötelezettséget, amelynek megszegését a kötbér szankcionálja.
12.3 Egyéni vállalkozói engedély
Az Eladó jogosult az áruk értékesítésére vállalkozói engedély alapján, és az Eladó tevékenysége nem tartozik más engedélyezéshez. A kereskedelmi ellenőrzést az illetékes kereskedelmi hatóság gyakorolja a saját jogkörén belül.
12.4 Elválaszthatósági záradék
Ha az Általános Szerződési Feltételek, a megkötött szerződés vagy az Eladó és a Vásárló közötti bármely rendelkezés érvénytelen vagy végrehajthatatlan, vagy érvénytelenné válik, az nem érinti az Általános Szerződési Feltételek, a megkötött szerződés vagy bármely más megállapodás többi rendelkezésének érvényességét és végrehajthatóságát. Az érvénytelen vagy végrehajthatatlan rendelkezést, egy jogilag érvényes és végrehajtható rendelkezéssel kell helyettesíteni, amelynek a lehető legnagyobb mértékben ugyanaz, és a jogi előírásokkal megengedett jelentése és hatása lesz, mint a felváltandó rendelkezésnek.
12.5 Követelések és kötelezettségek engedményezése
A Vásárló beleegyezik, hogy az eladó a Vásárlóval szemben fennálló bármely követelését harmadik félre engedményezheti. A vásárló vállalkozás csak az Eladó előzetes írásbeli hozzájárulásával engedményezheti az Eladóval szembeni bármely követelését harmadik félre.
12.6 Az adásvételi szerződés archiválása
Az adásvételi szerződést, beleértve az Általános Szerződési Feltételeket is, az Eladó elektronikus formában archiválja, és harmadik fél számára nem hozzáférhető.
12.7 Amennyiben az Adásvételi szerződéssel létrehozott kapcsolat nemzetközi (külföldi) elemet tartalmaz, a felek megállapodnak abban, hogy a kapcsolatra a cseh jog az irányadó. Ez nem érinti a fogyasztó általánosan kötelező jogszabályok szerinti jogait.
12.8 Elérhetőségek.
Az Eladó elérhetőségei:
Ezek az Általános Szerződési Feltételek 2016.1.11.-től érvényesek és hatályosak.
12.9 Vitarendezés
A Szerződésből eredő kapcsolatokra és jogvitákra kizárólag a Cseh Köztársaság joga az irányadó, és azokat a Cseh Köztársaság illetékes bíróságai rendezik.
A Catini Europe s.r.o. és a Vásárló közötti vitás kérdések bíróságon kívül is rendezhetők. Ebben az esetben a vásárló fogyasztó a peren kívüli vitarendezéssel foglalkozó szervezethez fordulhat, amely például a Cseh Kereskedelmi Felügyelet (www.coi.cz). A peren kívüli vitarendezéssel kapcsolatos további információk itt találhatók. A peren kívüli vitarendezés megkezdése előtt a Catini Europe s.r.o. azt javasolja a Vásárlónak, hogy először vegye fel a kapcsolatot a Catini Europe s.r.o.-val a helyzet megoldása érdekében.
A szerződés magyar nyelven kerül megkötésre. Amennyiben a Vásárló igényei miatt a szerződés szövegének fordítása felmerül, a feltételek értelmezésével kapcsolatos vita esetén a szerződés magyar nyelvű értelmezése az irányadó.
A jelen Általános Szerződési Feltételek, beleértve azok részeit is, 2016.2.1-től érvényesek és hatályosak.